Ile wyroków miał Sylwester Latkowski?

Sylwester Latkowski ostatnio o sobie we „Wprost”: „Nigdy nie robiłem tajemnicy z tego, że w latach 90. usłyszałem wyrok, siedziałem za kratami przez półtora roku.”

Ujawniliśmy już, że Latkowski nie został jak mówi o sobie „wrobiony” a wyrok z 1998 roku w Sądzie Rejonowym w Gorzowie nie był „pomyłką” lub „zemstą polityków” ale efektem regularnych działań przestępczych.

Obecny przekaz Sylwestra Latkowskiego jest jasny: miałem jeden wyrok.
Dlaczego zdecydowaliśmy się ujawnić dzisiaj kolejne sprawy Sylwestra Latkowskiego? Ponieważ to co twierdzi publicznie na swój temat to po prostu nieprawda.
W dniu 28 stycznia 2000 roku w Sądzie Rejonowym w Kwidzynie wydział II Karny Sylwester Latkowski został skazany w trzech sprawach prawomocnym wyrokiem na 1,6 miesięcy pozbawienia wolności. Sprawa dotyczyła wielokrotnych wyłudzeń. W maju 2000 roku w oficjalnym wyroku dopisano ręcznie, że kara zostaje zawieszona warunkowo na okres 3 lat (skan wyroku zamieszczamy).

W sądach Gdańska, Elbląga, Olsztyna wydano co najmniej 9 innych wyroków związanych z działalnością gospodarczą prowadzoną przez firmę Sylwestra Latkowskiego.Image